????? ????????

03/12/2019

"הועד הצעיר": הגשר הבין-דורי
של "עתיד בטוח"

"עתיד בטוח" שמחה לבשר על הקמת "הועד הצעיר" – פורום הצעירים של "עתיד בטוח"!
פורום זה הוקם ע"י יו"ר העמותה, תא"ל (מיל') עזריאל נבו, וחבר הועד המנהל, סימון קוטלרמן, במטרה ליצור קבוצת חשיבה וביצוע צעירה ורעננה, המורכבת ממנחים ורכזים שבלטו במיוחד בעשייתם ומעורבותם בעתיד בטוח.
הפורום יתכנס מספר פעמים בשנה לדון בסוגיות אסטרטגיות ואופרטיביות ביחס לפעילות העמותה ויציג רעיונות ויוזמות לקידומה – תוך השפעה ישירה וממשית על קבלת ההחלטות בעמותה.
אנו מברכים על הקמת הפורום ומלאי הערכה לכל חבריו – הפועלים יחדיו ליצירת עתיד בטוח ונקי מאלימות לילדי מדינת ישראל.
בפורום חברים: עזריאל נבו, סימון קוטלרמן, אביבה בן-ארי, אימאן עבדל קאדר, אסרא עאמר, בר לוי, בת אל נחמיה, גיא אורן, גל עזרא, דוד גרדוביץ', דורון ברגמן, הדר חביב, יאסמין אבו סאלח, לוסיה ששון, מיכל שחר, מתן לנגנטל, נועה בן נתנאל, נופר שפיר, עדי הלפרין, עומר גולן, קסניה מישין, רותם שמידט, רזי רביע, שחר מיוסט.

16/11/2019

מכתבי תודה לתורמים לבוגרות תכנית
'מנהיגות צעירה' בטירת כרמל

אלוף (מיל). אברהם בן שושן, מר אברהם חמו ורוני וגדעון רוס העניקו מלגות לימודים ל- 3 מנהיגות צעירות מטירת כרמל.

מצ"ב מכתבי תודה מהמנהיגות הצעירות, בוגרות תכנית "תנופה".

טיפל בנושא רונן ליברמן, מנהל הפעילות בטירת כרמל.

שקופית קודמת
שקופית הבאה

16/11/2019

נפרדים ולא נפרדים ממירה פרידמן חמו –
נשיאה מייסדת – עתיד בטוח

נפרדים ולא כל כך… ממירה

כמו לפני שנה כאשר חגגנו חגיגת בר מצווה ל”עתיד בטוח”, התכנסנו שוב בביתם החם והנעים של שרקה ורמי צבעוני בגבעתיים.

בחוץ היתה סערת ברקים ורעמים, גשם שטף את המרפסת אף שהיתה מקורה,,, ובבית אור, חום ושמחה של חבורה שחוגגת באופן חברי מאד ולא פורמלי את “העברת הלפיד” ממירה לעזריאל נבו.

ולא סתם לפיד אלא לפיד ממשי שהכין נסים במו ידיו.

הערב החל בארוחה ממטעמים שהכינו החברים עצמם – מכל טוב הארץ.

ואז שירה בציבור עם שקופיות – כאשר מירה בחרה את השירים האהובים עליה. הפליא קולו בשיר רמי בשירת סולו עמוקה ומרשימה  – יחד עם ליווי הקהל. הוא שר את שירו הנודע של מרל רוברט טרוויס על כורי הפחם בקנטקי – ארצות הברית “sixteen Ton”.

שלב הברכות, היה מובן מאליו כשאיש לא ממש נפרד ממירה – אלא מברכים אותה על העשייה הנפלאה והבלתי נלאית מאז הקימה עם אברהם את “עתיד בטוח”.

כולנו סמוכים ובטוחים שמירה תמשיך ותלווה את “עתיד בטוח” לעוד שנים רבות.

אבי שזר חרוזים לשיר ההלל למירה ואברהם הנרגש ביקש משרה לקרוא בפני מירה שיר אהבה שכתב עבורה. ההתרגשות היתה רבה.

עזריאל בירך וקרא להמשך הפעילות, תגבורה והעמקתה וניסים העביר את ה”לפיד” בין השניים והגיש למירה שעון מעוצב שידגיש את המשך הצעידה ביחד – כי השעון הוא הזמן שאינו עוצר מלכת; בצירוף אלבום נאה שהכינה, כרגיל, דפנה המוכשרת ששוזר בתוכו את הברכות שכולנו מבטאים את הוקרתנו ואהבתנו.

במלים מאד נרגשות מירה השיבה למברכים החברים כולם. (ראה בהמשך).

במצב רוח מרומם, בלי להרגיש כלל בסערה המשתוללת בחוץ, נגשנו לקינוחים שרובם היו מעשי ידיו של חברנו חיים – התרגלנו כבר… לא יכולים בלי…

נפרדים מהבית החם של שרקה ורמי ויצאים לסערה שבחוץ.

החורף החל…מי ייתן ויביא לארץ הזו גשמי ברכה, שקט ושלום.

שרה גוטר דודזון 26.10.2019

רווח

דברי סיכום ותודה, מירה פרידמן חמו, נשיאה מייסדת

ערב טוב חברים,

לעיתים רחוקות קורה שאין לי מילים… תחושה חזקה של מבוכה, של התרגשות והכרת תודה. לאורך כל הדרך המשותפת שלנו יש לי הרגשה שאני באה מאהבה, ובאהבה. שיחד אנחנו עושים משהו שהוא כל כך חשוב עבור כל ילד וילדה, ועבור החברה בכלל.

לכן, כשהחלטתי לפרוש מתפקיד היו’ר, זו הייתה החלטה לא פשוטה. אבל אני לגמרי שלמה איתה. רציתי זמן לעצמי, למשפחה, לעוד תכניות שאני רוצה להספיק. אבל אולי יותר מזה, היה ברור לי שמגיע זמן בחיי ארגון שצריך שינוי, שצריך להגיד “עוף גוזל”, ואנחנו ב”עתיד בטוח” כבר לא גוזל, אנחנו כבר מזמן ארגון בוגר ועוצמתי. אני אישית, מאחר ונתבקשתי ע”י החברים, אמשיך לתרום.

לפני למעלה מ- 14 שנה, כשהקמנו את ‘עתיד בטוח’, רצינו שהילדים שלנו יוכלו לגדול בתחושה של ביטחון, בלי פחד, בלי שיהיו קורבנות להיפגעויות ולטראומות. הצלחנו, באמצעים מאד צנועים, להקים מודל  מיוחד שבו בני הנוער עצמם, על בסיס היצירתיות שלהם, היזמות והתעוזה שלהם, פועלים ומשפיעים –  במטרה למנוע את הקורבן הבא של האלימות. הצלחנו, לא רק כי בנינו מודל ייחודי ואפקטיבי, אלא בעיקר כי חברי ‘עתיד בטוח’  הם מודל של מנהיגות מתנדבת ומחוייבת שנותנים מעצמם כל כך הרבה, בלב מלא, באכפתיות, במקצועיות, מהנשמה. לי – זו כל יום מתנה לפעול אתכם.

במשך השנים, בחישוב מהיר, הפעלנו כ- 800 קב’ של מנהיגים צעירים, כ- 15.000 ילדים ובני נוער, שהשפיעו  על לפחות 350,000 מחבריהם – עוד בלי לחשב את ההשפעה ברשתות חברתיות, עוד בלי לציין את כל שאר התוכניות שלנו והתחומים שפיתחנו.

במבט קדימה – כיום האתגר של מניעת אלימות עוד יותר מורכב וחיוני, יש עוד יותר דחיפות וצורך לפעול, ולא רק בגלל הבריונות וההתעללות ברשתות החברתיות, ולא רק כי כל אמצעי התקשורת מתפרנסים מכך שהם מתמקדים ברוע, ויוצרים תמונה בעיקר של השלילי, אלא גם בגלל המודל של חלק נכבד ממנהיגינו  – שילדים ונוער נחשפים אליו. כך שגם הצורך למנוע את הקרובן הבא, וגם הקושי – רק מתעצמים.

אבל אני כל כך בטוחה שלמרות הקשיים, החברים הנפלאים של ‘עתיד בטוח’ ימשיכו להוביל את העשייה ולהתמודד עם האתגרים! כולנו,  בראשותו של עזריאל נבו: עזריאל – שרביט הניצוח עבר אליך “ואת המנגינה הזו אי אפשר להפסיק”! תא”ל (מיל). עזריאל נבו אמנם רוב חייו היה איש צבא, מזכיר צבאי ל-4 ראשי ממשלה! אבל בנשמה הוא איש חינוך, עם אכפתיות אמיתית לילדים ולנוער, ואני בטוחה שכל אחד מהחברים לגמרי איתך, ושכל סיום הוא התחלה חדשה.

ברשותכם, חשוב לי  לסיים בתודות, מעומק הלב: לדוד עברי – קשה לי לתאר את ‘עתיד בטוח’ בלי התמיכה וההשראה שלך, לכל אחד מהחברים –  על הנתינה האינסופית, האישית, המקצועית והכספית, למדתי מכם כל יום, לבני ובנות הזוג – שתומכים ומאפשרים,   לניסים כהן המנכ’ל – על האנושיות והאכפתיות,   למטה המצומצם שלנו – דפנה ואושרית – זכינו בשתי Wonder-Women.  ותודה מאד מיוחדת לאיש שלי, לאברהם חמו – על הכל!  ובמיוחד על הזכות שנפלה בחלקי לפעול למען הילדים והנוער:  כולנו גדלנו על הפסוק ממסכת סנהדרין במשנה: “כל המקיים נפש אחת (מישראל) – מעלים עליו כאילו קיים עולם מלא”, ולנו יש הזכות לפעול לכך.

שקופית קודמת
שקופית הבאה

02/11/2019

אירוע הוקרה למירה

"עתיד בטוח" תורמת לאשדוד את תוכנית "מנהיגות צעירה" זו השנה השמינית. במסגרת התוכנית מכשירים בני-נוער, מנהיגים ויזמים חברתיים, לפעול למניעת אלימות ובמיוחד בריונות ברשת בקרב חבריהם ובקהילה. הם השגרירים הטובים ביותר שמסוגלים להשפיע על חבריהם!

לאות הוקרה החליטו באשדוד לארגן אירוע לכבודנו ואף להעניק אות הוקרה למירה פרידמן חמו על פרישתה מכהונתה כיו"ר עתיד בטוח. מירה תמשיך כנשיאה מייסדת לתרום בתחומים המקצועיים.

תודה רבה לגב' סימונה מורלי, מנכ"לית הרשות העירונית

למאבק בהתמכרויות  ובאלימות-אשדוד על ארגון אירוע ההוקרה

ולמירה תודה מכל הלב על שנים של עשייה ומעורבות ביצירת "עתיד בטוח חופשי מאלימות".

שקופית קודמת
שקופית הבאה

02/11/2019

הכשרת מנחים – תש"ף

הכשרת המנחים " הארצית של תוכנית מנהיגות צעירה לעתיד בטוח" התקיימה גם השנה במספר ימים מרוכזים – (6-7/10, 22/10) לפני החזרה של הסטודנטים לשנת הלימודים האקדמית.

מטרתה של ההכשרה, שהועברה לכ-40 מנחים חדשים יהודים וערבים, היתה להקנות כלים ומיומנויות שבעזרתם יוכלו המנחים לקדם בבתי הספר מנהיגות צעירה ל"עתיד בטוח", חופשי מאלימות.

תודה למכללת לוינסקי על האירוח , וליו"ר תא"ל במיל. עזריאל נבו, יו"ר עתיד בטוח.

מציטוטי המשתתפים:
ענבל פויכטונגר: "הבאתם אנשים מאוד מקצועיים ומאוד מעניינים. הכל היה עשוי טוב מאוד ומונגש היטב, ברמת התכנים והמידע וברמת השיח וההעברה. גם התנאים הפיזיים, פינת הקפה, הכיתה המרווחת והממוזגת. דבר נוסף וחשוב הוא האווירה שיצרתם, הרגשתי שיש חשיבות בבניה של קבוצת המנחים וזה עבד מצוין ונתן תחושה טובה ורצון להשתייך ולהשתתף."

אילת נזרי: "היה מדהים חוויתי מעצים ומעשיר באמת! למרות שהייתי יום אחד למדתי המון  מהמקצועיות של מעבירי התכנים. לא הייתי משנה כלום".

רותם שמידט רכזת שנה שלישית בתוכנית: "אני שנה שלישית בימי ההכשרה, מתחושתי יש כאן את הקבוצה הכי רצינית שפגשתי ואתם במלגה הכי שווה שיש. אני  חשה שאתם יוצאים בתחושת התרוממות: תחלמו  ותעשו בגדול, כך שנעמוד בטקס הסיום ונגיד שאחרי שנה נתנו את כל מה שיכולנו".

"הייתי ממשיכה ומשמרת את התחושה של נבחרת , תחושה של הערכה ושליחות שהמרצים העבירו, תחושה של רצינות וביטחון של הצוות המנהל, תחושה של מגוייסות ומסירות של הצוות המנהל."

15/04/2019

קמפיין במסגרת שבוע האנטרנט הבטוח – "Bottom-up"

בימים אלה נערך קמפיין של נוער "עתיד בטוח", במסגרת "שבוע האינטרנט הבטוח".

המטרה היא להעלות את המודעות לבטיחות ברשת ולמניעת "שיימינג", בריונות, פגיעה בפרטיות, חרם ונידוי: אלפי המנהיגים הצעירים שלנו יעלו בו-זמנית פוסט וסרטון באינסטגרם (וחלקם גם בפייסבוק) המזכיר את "אתגר הקרח".

הסרטון מדגים בצורה מרגשת ש"לא צריך להיות כל כך קל לכתוב מאחורי המסך". כל אחד מעלה "סלפי" שלו עצמו, רושם על מצחו מילה פוגענית שכתבו עליו.

המנהיגים הצעירים אף יאתגרו את חבריהם לשתף בתפוצה רחבה, כדי ליצור "באז" ברשת, משקל שכנגד – לאלימות המתפשטת כאש בשדה קוצים.

היוזמה המרגשת והייחודית צמחה כולה מהשטח, "Bottom-up" – מסטודנטית לארכיטקטורה, רכזת אזורית של הפעילות שלנו.

Play Video